ПІДГОТОВКА ДО ДРУКУ КНИГИ

Друк книжкової продукції – складний процес, що з кількох етапів. Автори, які бажають видати свої твори, повинні мати уявлення про суть друкарства.

Друк книг у друкарні починається з підготовки тексту, він включає кілька етапів. Кожен із них суворо регламентований.

Попередню роботу перед виданням книжки проводять працівники видавництва. Перед технічними маніпуляціями книга отримує бібліотечний індекс та реєстраційний номер. Це відмінність книги від іншої друкованої продукції. У деяких випадках друкарня може мати право на видачу індексу та номера.

Далі виконується редактура та коригування тексту, в ньому не повинно бути стилістичних та орфографічних помилок. Текст набирають і передають на верстку, якою займається комп’ютерна група. Якщо у книзі передбачені ілюстрації, графіки, фотографії, то автор і фахівець із верстки визначають оптимальні розміри та розташування зображень.

Перше враження від книги створює обкладинка. Вона має відображати суть твору, відповідати змісту за стилем, привертати увагу покупця. Барвиста та стильна обкладинка виділяє книгу серед багатьох інших творів.

Бажано, щоб друк книги курирував художній редактор. Цей фахівець розробляє обкладинку, визначає правила оформлення тексту в одному стилі, у тому числі колонтитули, заставки. Таке видання виглядає гармонійно, цілісно. Дизайнер повинен знати правила та стандарти оформлення книжкової продукції.

Результат верстки на комп’ютері – готовий макет. Його друкують та збирають у вигляді прообразу майбутньої книги. Роботу ще раз перевіряє коректор, щоб не було помилок, рядків, що висять, неправильних переносів.

Оригінал макета підписує замовник: це означає, що він бере на себе відповідальність за готовність та правильність тексту. Якщо після цього етапу вносити зміни, то друкарня зазнає додаткових витрат. Оплачуватиме їх автор.

Далі виконується друк тиражу. Найчастіше використовується офсетний друк. Офсетний друк – сучасний та вигідний спосіб друку. Чим більший тираж, тим нижча собівартість одного екземпляра готової продукції.

При замовленні невеликого тиражу, наприклад, 300-500 книг вигідніше використовувати цифровий метод. В інших випадках видавництва рекомендують офсетний друк.

Обкладинка друкується окремо. Для її створення використовують щільний папір, часто з ламінуванням, спеціальною палітуркою. Обкладинка має бути приємною на дотик, зносостійкою, захищати сторінки книги від зовнішнього впливу.

Усі особливості друку, вартість та терміни виконання замовлення зазначаються у договорі надання послуг. Сторони договору – автор та друкарня. Після його підписання автор отримує готовий тираж за кілька днів.

Оставьте комментарий